7-Zip

7-Zip

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

7-Zip, sıkıştırılmış dosyaları ayıklamanıza ve birkaç farklı formatta kendi sıkıştırılmış dosyalarınızı oluşturmanıza yardımcı olan bir yardımcı programdır. Bu araçlarla kolayca büyük miktarda bilgi gönderebilir veya aldığınız sıkıştırılmış dosyaları sorunsuzca açabilirsiniz.

7-Zip‘in temel özellikleri: LZMA sıkıştırmalı yeni 7z formatında yüksek sıkıştırma oranı. 

Desteklenen formatlar: Paketleme / paketinden çıkarma: 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 ve TAR; Sadece ambalajdan çıkarma: ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR ve Z. ZIP ve GZIP formatları için 7-Zip sıkıştırma oranı sağlar PKZip ve WinZip tarafından sağlanan orandan% 2-10 daha iyi. 7z formatı için kendiliğinden açılan özellik. Windows Kabuğu ile entegrasyon. Güçlü Dosya Yöneticisi. Güçlü komut satırı sürümü.

ARTILARI

Biçim seçenekleri: Bu program birden çok sıkıştırma biçimini işleyebilir. Dosyaları 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 ve TAR formatlarında paketleyebilir ve ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG ve daha fazlasına ek olarak bunların hepsini paketinden çıkarabilir.

Gelişmiş özellikler: Bu uygulama, acemi kullanıcıların temel özelliklerine erişmekte sorun yaşamayacak kadar basittir. Ancak daha ileri düzey kullanıcılar için, bu programı daha da iyi hale getiren başka seçenekler de vardır. Bunlar, kendiliğinden açılan 7z dosyaları oluşturma ve sıkıştırılmış dosyalara şifre koruması ekleme seçeneğini içerir.

EKSILERI

Sıkıştırma işlemi: Bu uygulamanın kullandığı sıkıştırma işleminin tamamlanması, bazı alternatif programların işlemlerinden daha fazla zaman alır. 7-Zip ile yapılan sıkıştırmalar da devam ederken birçok sistem kaynağı gerektirir.

SONUÇ OLARAK

7-Zip‘i indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir ve birçok inişiyle birlikte gelen birkaç küçük dezavantajdan çok daha ağır basar. WinZip veya benzeri bir programa alternatif arıyorsanız, bu dikkate almak için iyi bir seçenektir.

7-Zip YAPILAN YORUMLAR