Malwarebytes 4.1.0.56

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Malwarebytes 4 her zamankinden daha akıllı, daha hızlı ve daha hafif. Antivirüsün ötesine geçin ve çevrimiçi tehditler hakkında endişelenmeyi bırakın.

Malwarebytes 3.0, Aralık 2016’da geldiğinde büyük bir güncellemeydi – ve birçok büyük güncelleme gibi, bazı yönler de özellikle Windows 10’da biraz kaba idi. Sürüm 3.2 ile şirket bazı önemli sorunları düzelttiğini iddia ediyor, bu yüzden alalım bu revizyonun nasıl biriktiğine bir bakış.

Windows 10’da kararlı: Sürüm 3.0 ile, Malwarebytes’in aktif tarama işlevlerinin çoğunu veya tamamını devre dışı bırakmadıkça, bazı kullanıcılar (biz dahil) Windows 10’da rastgele mavi ekran hataları yaşadılar. Sonuç olarak, ücretli sürümü ücretsiz olandan ayıracak çok şey yoktu. Ancak, 3.2 testimiz sırasında Windows 10’da hiç BSOD görmediğimizi bildirebiliriz. Bu, 3.0 sürümünde gördüğümüz tek büyük sorundu, bu nedenle Malwarebytes’i “önerilen” duruma geri getiriyor.

Tarama motoru yüksek kalitede kalır: Testlerimiz sırasında, uygulamanın kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, Malwarebytes’e göre potansiyel olarak paketlenmiş olabilecek bir üçüncü taraf sürücü yönetimi yardımcı programının görünüşte eksik bir kaldırılmasından kalan bazı dosyaları ve bir Kayıt Defteri girişini aldı. istenmeyen program. Malwarebytes, varsayılan olarak bu dosyaları silmek yerine karantinaya almaktı. Bu aslında tercih edilen refleks, çünkü PUP’lar mutlaka zararlı değildir ve bunları çıkarmak, birlikte gelen programı devre dışı bırakabilir. Genel olarak konuşursak, Malwarebytes’in tarama teknolojisi West Coast Labs ve Google’ın VirusTotal hizmeti gibi bağımsız test uzmanları tarafından olumlu bir şekilde derecelendirilmiştir ve PC’nizi bozmadığı için bir üne sahiptir.

Ayrıntılı, sade İngilizce açıklamalar: Diğer güvenlik sağlayıcıları genellikle gösterişli terminolojiye katlanırken, Malwarebytes size belirli bir özelliğin ne yaptığını tam olarak söyleme konusunda iyidir. Örneğin, “Kullanım ve Tehdit İstatistikleri” geçişini ele alalım. Bu, topladığı anonim kullanım verilerini kapsar. Malwarebytes, web sitesindeki açıklamasında, kaç kişinin ücretsiz sürümü, deneme sürümünü ve abonelik sürümlerini çalıştırdığı gibi temel şeyleri sınıflandırıyor? Malwarebytes küresel olarak nerede kullanılıyor? En çok hangi kötü amaçlı yazılım tespit ediliyor ve ne sıklıkta?

Tam gizlilik politikası, ayrıntılı ve basitleştirilmiş açıklamaları yan yana bile içerir. Verileriniz – ve kasıtlı olarak sınırlı ölçüde – bu tür bir şeffaflığa sahip olmak iyidir ve güvenlik endüstrisinde olması gerektiği kadar yaygın değildir.

Malwarebytes 4.1.0.56 BENZER İÇERİKLER
Malwarebytes 4.1.0.56 YAPILAN YORUMLAR